Tetranatrium glutamaat diacetaat zit in producten zoals wasmiddelen, schoonmaakmiddelen, verzorgingsproducten en Cosmetica is een ander woord voor persoonlijke verzorgingsproducten. Veel mensen denken bij het woord cosmetica alleen aan make-up en parfum, maar ook tandpasta, scheerschuim, shampoo en deodorant zijn cosmetica.. Het zorgt ervoor dat deze producten langer goed blijven. Bij Dit betekent dat je een product gebruikt zoals het bedoeld is, of zoals het op het etiket beschreven staat. Abnormaal gebruik van een product is bijvoorbeeld een halve tube tandpasta in je mond doen. Of met haarspray je planten laten glanzen. Of geen raam open doen wanneer er op het product staat dat je het in een goed geventileerde ruimte moet gebruiken, zoals bij gebruik van verf of een impregneerspuitbus. zijn producten met tetranatrium glutamaat diacetaat Veilig betekent dat er geen schadelijke effecten op de gezondheid door het gebruik van producten (met daarin chemische stoffen) te verwachten zijn. De uitspraak over ‘veilig’ gaat uit van normaal gebruik..
Waarom zit deze stof in producten?.
Tetranatrium glutamaat diacetaat is een stof die metaaldeeltjes in een product 'vangt' en vasthoudt. Zo kunnen deze deeltjes niet met andere stoffen reageren. Hierdoor blijven producten langer goed. Deze stof zit bijvoorbeeld in allesreiniger, billendoekjes en gezichtscrème. Het komt ook voor in wax en Biociden zijn stoffen of middelen om schadelijke of ongewenste organismen te bestrijden. Biociden zijn geen middelen om planten of plantaardige producten te beschermen, of ongewenste planten te doden. Dat zijn gewasbeschermingsmiddelen. Er zijn veel soorten biociden, bijvoorbeeld ontsmettingsmiddelen, conserveermiddelen en middelen voor plaagbestrijding.. In verzorgings- en schoonmaakproducten helpt het om metaaldeeltjes uit kraanwater te verwijderen. Zo kan het kraanwater de werking van de producten niet verstoren.
Is deze stof veilig?.
Bij normaal gebruik zijn producten met tetranatrium glutamaat diacetaat veilig. In de meeste producten zit er weinig tetranatrium glutamaat diacetaat in. Daarom zijn er geen Een risico is een mogelijk effect dat bij een bepaalde groep personen (of bij bepaalde individuen) kan optreden ten gevolge van het gebruik van een product (met daarin chemische stoffen). op bijvoorbeeld irritaties wanneer het product in contact komt met bijvoorbeeld de huid.